załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Acidolit bezsmakowy dla niemowląt 10 saszetek

Acidolit bezsmakowy dla niemowląt tworzy bardzo dobry płyn nawadniający o obniżonej zawartości sodu. Zalecany przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia w celu uzupełniania składników mineralnych w organizmie.

Nazwa:

Acidolit bezsmakowy dla niemowląt

Postać:

Szaszetki, 10 x 4,35g

Działanie:

Dietetyczny środek spożywczy do specjalnego przeznaczenia medycznego. Do stosowania w stanach odwodnienia organizmu. Acidolit® stosuje się w stanach dużeego zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej, w sytuacjach gdy istnieje ryzyko odwodnienia organizmu. Stosuje się w celu nawadniania i uzupełniania składników mineralnych w organizmie podczas wymiotów, biegunki jak i biegunki połączonej z wymiotami

Wskazania:

Acidolit stosowany jest w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w których istnieje ryzyko odwodnienia. Stosuje się w celu nawadniania i uzupełniania składników mineralnych zarówno podczas biegunki czy biegunki z wymiotami.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny,

Stosowanie:

Doustnie. Jedna saszetka wsypać do 200 ml przegotowanej, chłodnej wody i wymieszać.

Niemowlętom i małym dzieciom gotowy płyn podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie dosładzać. JPodczas występowania wymiotów podawać schłodzony, małymi porcjami w małych odstępach czasu, co kilka minut.

Pierwsze 3-4 godziny nawadniania: zalecana dawka to od 50ml do 100ml na każdy kilogram ciała podawane w przeciągu od 3 do 4 godzin. Jeżeli występują wymioty lub biegunka to podawać dodatkowo: po każdym stolcu lub wymiotach od 5ml do 10ml na każdy kilogram masy ciała.

Dalsze nawadnianie, po 3-4 godzinach: zalecana dawka po każdym stolcu lub wymiotach płynu nawadniającego to od 5ml do 10ml na każdy kilogram masy ciała.

Skład:

100 l roztworu: sód 60 mmol/l, glukoza 85 mmol/l, chlorki 50 mmol/l, potas 20 mmol/l, cytrynian 10 mmol/l, Osmolarność 225 mOsm/l

Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.