załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Actiferol Fe 30 mg 30 kapsułek

Actiferol Fe to żelazo w postaci kapsułek zawiera bardzo dobrze przyswajalną postać żelaza. Stosowany przy anmii w celu zagwarantowania odpowiedniej podaży żelaza lub też w stanach jego niedoboru. Dodatkowo kwas foliowy uczestniczy w produkcji krwi i hamuje tworzeniu się wad rozwojowych cewy nerwowej.
Nazwa: Actiferol Fe 30 mg
Postać: -
Dawka: -
Opakowanie: 30 kaps.
Skład:

Żelazo (pirofosforan zelazowy), maltodekstryna, substancja przeciwzbrylajaca: dwutlenek krzemu. Otoczka kapsułki: metyloceluloza (HPMC).


Działanie:

Zelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Korzystnie wpływa na procesy wzrostowe i odpornosciowe. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.*1, 2 Niedobory zelaza wynikaja głównie z jego małej zawartosci w diecie i niskiej przyswajalnosci.*2 Grupami szczególnie narazonymi na niedobory zelaza sa: *3-6 ? niemowlęta powyżej 6. miesiąca życia i dzieci w okresie intensywnego rozwoju, ? dzieci i młodzież w okresie dojrzewania, ? kobiety w okresie rozrodczym, ? osoby starsze z zaburzeniami wchłaniania. Dostepnosc zelaza zalezy od jego formy oraz jakosci spozywanego pokarmu.*2, 7 Actiferol Fe? zawiera zelazo SunActive?Fe w unikalnej, zmikronizowanej formie. Dzieki mikronizacji, czyli duzemu rozdrobnieniu, przyswajalnosc zelaza z pirofosforanu zelazowego jest dwukrotnie wyzsza ? co potwierdzaja badania kliniczne.*8-11 Zelazo SunActive?Fe: ? uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa sie dolegliwosci ze strony przewodu pokarmowego; ? nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku; ? posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe)


Wskazania:

Do postepowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podazy zelaza w stanach niedoboru zelaza i anemii.


Dawkowanie:

W stanach niedoboru zelaza i/lub anemii: Niemowleta i dzieci: dawkowanie pod nadzorem lekarza uzaleznione od indywidualnego zapotrzebowania. Dorosli: 1 kapsułka dziennie i/lub pod nadzorem lekarza.


Uwagi:

Wazna informacja: produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony dla niemowlat, dzieci i dorosłych.


Klienci, którzy kupili: Actiferol Fe 30 mg 30 kapsułek, kupili również:

Bepanthen Baby Maść 100g

Bepanthen Baby Maść 100g

Bepanthen Baby 100 g to maść ochronna wskazane przed oparzeniami do bardzo delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Można stosować do podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych przy kamieniu piersią.

37,50 PLN

Zamów
Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.