załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Actiferol Fe 30 mg 30 saszetek

Actiferol Fe to żelazo w postaci saszetek zawiera bardzo dobrze przyswajalną postać żelaza. Stosowany przy anmii w celu zagwarantowania odpowiedniej podaży żelaza lub też w stanach jego niedoboru. Dodatkowo kwas foliowy uczestniczy w produkcji krwi i hamuje tworzeniu się wad rozwojowych cewy nerwowej.
Nazwa: Actiferol Fe 30 mg
Postać: -
Dawka: -
Opakowanie: 30 sasz.
Skład:

saszetka zawiera: żelazo (pirofosforan żelazowy), maltodekstryna.


Działanie:

Żelazo jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Korzystnie wpływa na procesy wzrostowe i odpornościowe, jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. *1,2 Niedobory żelaza wynikają głównie z jego małej zawartości w diecie i niskiej przyswajalności.*2 Grupami szczególnie narazonymi na niedobory żelaza są: *3-6 ? niemowlęta powyżej 6. miesiąca życia i dzieci w okresie intensywnego rozwoju, ? dzieci i młodzież w okresie dojrzewania, ? kobiety w okresie rozrodczym, ? osoby starsze z zaburzeniami wchłaniania. Prawidłowa podaż żelaza zmniejsza ryzyko wystąpienia niedokrwistości i anemii oraz korzystnie wpływa na rozwój poznawczy i psychomotoryczny u niemowląt i dzieci.*1-6 Dostępność żelaza zależy od jego formy oraz jakości spożywanego pokarmu.*2,7 Actiferol Fe? zawiera żelazo SunActive?Fe w unikalnej, zmikronizowanej formie. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu zelazowego jest dwukrotnie wyzsza ? co potwierdzaja badania kliniczne.*8-11 Zelazo SunActive?Fe: ? uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa się dolegliwosci ze strony przewodu pokarmowego; ? nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku; ? posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe). Bioprzyswajalne zelazo SunActive?Fe to bezpieczenstwo i dobra tolerancja.


Wskazania:

Zapewnienie prawidłowej podazy zelaza w stanach niedoboru zelaza i anemii.


Dawkowanie:

Zalecana porcja do spożycia: W stanach niedoboru zelaza i/lub anemii: Dorosli: 1 saszetka dziennie. Niemowleta i dzieci: dawkowanie pod nadzorem lekarza uzaleznione od indywidualnego zapotrzebowania. W zaleznosci od indywidualnego zapotrzebowania lekarz moze wskazac inny sposób dawkowania.


Uwagi:

Ważna informacja: produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych.


Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.