załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Albothyl globulki dopochwowe 0,09g 6 sztuk

Nazwa: Albothyl
Postać: glob.dopochw.
Dawka: 0,09 g
Opakowanie: 6 glob.
Skład:

1 globulka zawiera 90 mg polikrezulenu(Policresulenum) Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Wskazania:

Miejscowe leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy.

Albothyl nie jest wskazany do stosowania u kobiet w wieku poniżej 18 lat ani w okresie menopauzy, ze względu na brak doświadczenia w stosowaniu produktu u pacjentek z tych grup wiekowych.


:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować produktu w czasie miesiączki.


Działania niepożądane:

W trakcie stosowania produktów zawierających polikrezulen, donoszono o występowaniu następujących działań niepożądanych: pokrzywka, układowe reakcje alergiczne (np. obrzęk naczynioruchowy, uogólniona pokrzywka) do anafilaksji włącznie, kandydoza pochwy, świąd sromu, uczucie dyskomfortu i pieczenia oraz uczucie ciała obcego w pochwie.

Jeśli wystąpią wyraźne objawy miejscowego podrażnienia, pacjentka powinna przerwać stosowanie produktu i zgłosić to lekarzowi prowadzącemu.


Interakcje:

Produkt jest przeznaczony do stosowania miejscowego.

Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka interakcji, należy unikać stosowania dopochwowo innych leków w czasie leczenia produktem Albothyl.


Dawkowanie:

Stosować dopochwowo.

W zależności od nasilenia objawów 1 globulka na dobę lub co drugi dzień.

Globulki należy stosować na noc. W celu ułatwienia podania, globulkę można zwilżyć wodą, a następnie wprowadzić głęboko do pochwy. Przed wprowadzeniem globulki należy położyć się na plecach. Stosowanie podpasek higienicznych pozwala uniknąć zabrudzenia bielizny i pościeli. Jeśli Albothyl podaje się pacjentce w gabinecie lekarskim, w celu utrzymania leku we właściwym miejscu należy zastosować tampon, który pacjentka musi usunąć po 1-2 godzinach od chwili wprowadzenia globulki.

Globulki należy stosować do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez 9 dni. Jeśli objawy w tym czasie nie ustąpią, pacjentka powinna przerwać stosownie leku i zasięgnąć porady lekarza. Brak danych o nawrotach choroby po przerwaniu leczenia globulkami Albothyl.


Środki ostrożności:

 Nie połykać globulek dopochwowych Albothyl, gdyż polikrezulen może spowodować nadżerki przełyku. Osoba, która połknęła globulki dopochwowe Albothyl powinna natychmiast wypić dużą ilość wody i skontaktować się z lekarzem.

 Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem. W przypadku zetknięcia produktu z oczami należy je natychmiast przemyć wodą; może być konieczne przeprowadzenie konsultacji okulistycznej.

 W czasie leczenia produktem Albothyl oraz w ciągu 7 dni od jego zakończenia pacjentka nie powinna odbywać stosunków płciowych.

 Ze względu na ryzyko działania drażniącego, w czasie stosowania produktu pacjentka powinna unikać używania do higieny intymnej tradycyjnych mydeł.

 Albothyl intensywnie pobudza proces gojenia. Nie ma powodu do niepokoju w przypadku oddzielania się (nawet w dużych ilościach) martwiczych tkanek od zmienionych chorobowo obszarów. Jest to objaw leczniczego działania produktu. Aby zapobiec podrażnieniom, skoagulowane tkanki powinny być usuwane.

 Albothyl nie zapobiega zakażeniom wywołanym wirusem HIV ani innym chorobom przenoszonym drogą płciową, np. rzeżączka czy kiła.

 Jeśli nastąpi zabrudzenie tkaniny czy skóry produktem Albothyl, należy natychmiast przemyć zabrudzone miejsce wodą, aby nie dopuścić do wyschnięcia.

 Plamy widoczne na powierzchni globulek wynikają z naturalnego wyglądu podłoża globulek i nie wpływają na skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktu.


Prowadzenie pojazdów:

Nie wywiera wpływu.


Przedawkowanie:

Nie obserwowano objawów przedawkowania produktu.


Ciąża:

Produkt można zastosować w okresie ciąży lub karmienia piersią tylko ze ściśle określonych wskazań i po uwzględnieniu ryzyka dla matki i dziecka wynikającego z leczenia.

Nie przeprowadzono badań u kobiet w ciąży, jednak badania na zwierzętach nie dostarczyły danych o wystąpieniu wad rozwojowych płodu po zastosowaniu polikrezulenu.

Brak danych na temat przenikania składników produktu do mleka kobiet karmiących piersią.


Klienci, którzy kupili: Albothyl globulki dopochwowe 0,09g 6 sztuk, kupili również:

Bioderma Sebium H2O Plyn micelarny 500 ml

Bioderma Sebium H2O Plyn micelarny 500 ml

Bioderma Sebium h2o antybakteryjny płyn micelarny to preparat któy skutecznie i łagodnie oczyszcza skórę, zmwając zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Udoskonalony o nowe oczyszczające składniki czynne, płyn micelarny Bioderma Sebium h2o antybakteryjny płyn micelarny, głęboko i wnikliwie oczyszcza skórę i normalizuje jakość sebum

64,90 PLN

Zamów
Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.