załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Arcalen maść 30g

Arcalen to specjalistyczna maść, która przyspiesza oraz ułatwia resorbcję krwiaków podskórnych a także wysięków stawowych lub nacieków okołostawowych powstałych po różnorakich złamaniach lub innych urazach. Produkt polepsza znacznie krążenie w miejscu użycia.
Nazwa: Arcalen
Postać: maść
Dawka: -
Opakowanie: 30 g
Skład:

Substancjami czynnymi produktu leczniczego są:

- wyciąg gęsty złożony z koszyczków arniki i nagietka (Extractum spissum compositum ex: Arnicae et Calendulae anthodis; DER: 3-7:1; ekstrahent: metanol 90 %) 20 mg/g;

- wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani corticis extractum siccum; DER: 40-90:1; ekstrahent: metanol 90 %) 12,5 mg/g.

Substancje pomocnicze patrz pkt 6.1.


Działanie:

- wyciągi ziołowe działają przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na układ wegetatywny i krążenie


Wskazania:

Tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu.


:

Nie należy stosować produktu, jeśli występuje: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników (w tym substancje pomocnicze), uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae.


Działania niepożądane:

Jak każdy produkt leczniczy, Arcalen może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego.


Interakcje:

Brak danych dotyczących możliwych interakcji.


Dawkowanie:

Produkt leczniczy do stosowania zewnętrznego.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:

- miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie,

- do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0 - 4,0 g (pasmo maści o długości ok. 5 cm).


Środki ostrożności:

Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci poniżej 12 roku życia.

Maść należy stosować ze szczególną ostrożnością u młodzieży powyżej 12 roku życia, zwłaszcza jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae.

Lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Prowadzenie pojazdów:

Użycie zgodne z zalecanym sposobem stosowania produktu leczniczego nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.


Przedawkowanie:

Nie zanotowano przypadku przedawkowania produktu leczniczego. Dłuższe stosowanie produktu leczniczego może wywołać zapalenie skóry połączone z obrzękiem i tworzeniem pęcherzyków.


Ciąża:

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i laktacji.


Klienci, którzy kupili: Arcalen maść 30g, kupili również:

Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.