załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Castagnus 0,045g 30tabl.

Nazwa: Castagnus
Postać: tabl.
Dawka: 0,045 g
Opakowanie: 30 tabl. (3 blist.po 10 szt.)
Skład:

Agni casti fructus extractum siccum (7-13:1)  – 45 mg

Ekstrahent - etanol 60 %  [m/m]

wyciąg natywny 10 %, glukoza 90 % [m/m]

substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, powidon K-30


Działanie:

Badania kliniczne preparatu  potwierdziły obniżanie utajonego lub nieznacznie podwyższonego patologicznie poziomu prolaktyny poprzez jego działanie dopaminergiczne.

Przyjmuje się, że po systematycznym podawaniu wyciągu z Agnus castus dochodzi do  fizjologicznego zahamowania wydzielania prolaktyny przez przysadkę, uwalnianie LH i FSH normalizuje się, następuje wyrównanie deficytowej syntezy progesteronu w ciałku żółtym.

W wyniku tego u kobiet ustępują objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, w tym bolesność gruczołów sutkowych, bóli typu migrenowego i często obserwowaną normalizacją cykli miesięcznych.      


Wskazania:

 - zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu).

 - zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi (mastodynia) , zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).


:

Nie należy stosować leku Castagnus przy nadwrażliwości na którykolwiek ze  składników preparatu, nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Działania niepożądane:

W trakcie leczenia  mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz alergiczne   reakcje skórne.


Interakcje:

Nie wykonano badań interakcji, jednak ze względu na opisywany mechanizm działania przyjmuje się, że stosowanie środków zawierających progesteron lub gestageny (doustnych środków antykoncepcyjnych) może wzmagać działanie leku oraz, ze względu na działanie dopaminergiczne może nastąpić osłabienie działania antagonistów receptorów dopaminy.


Dawkowanie:

Lek stosować doustnie, rano, dorosłym kobietom o wadze do 60 kg po 1 tabletce, a kobietom o wadze wyższej niż 60 kg po 2 tabletki, rano, przez 90 dni.


Środki ostrożności:

Brak specjalnych ostrzeżeń.


Prowadzenie pojazdów:

Castagnus  nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i             obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Przedawkowanie:

Nie opisano przypadków przedawkowania.


Ciąża:

Nie należy stosować leku Castagnus w czasie ciąży i karmienia piersią.


Uwagi:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25° C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.     


Klienci, którzy kupili: Castagnus 0,045g 30tabl., kupili również:

Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.