załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Cerutin 125tabl.

Nazwa: Cerutin
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,1g+0,025g
Opakowanie: 125 tabl. (5x25)
Skład:

Jedna tabletka powlekana zawiera 100 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 25 mg rutozydu trójwodnego (Rutosidum trihydricum).

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna 1,90 mg w tabletce.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Wskazania:

- w stanach niedoboru witaminy C i rutozydu – wspomaganie odporności organizmu,

- uszczelnienie naczyń włosowatych – zapobieganie przeziębieniom i łagodzenie objawów grypy.


:

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


Działania niepożądane:

Duże dawki witaminy C (więcej niż 500 mg na dobę) wywierają działanie moczopędne, mogą powodować zakwaszenie moczu, a w konsekwencji krystalizację szczawianów, moczanów, cytrynianów wapnia w drogach moczowych. Po stosowaniu dużych dawek witaminy C mogą również wystąpić: nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, wysypka, ból głowy.


Interakcje:

Nasilenie działania i toksyczności doustnych leków przeciwkrzepliwych pochodnych warfaryny oraz sulfonamidów (m.in. możliwość krystalurii).

Witamina C w dawkach większych niż 1g na dobę może zmniejszyć skuteczność trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i aminoglikozydów. Długotrwałe stosowanie rutyny nasila działanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Witamina C zwiększa wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.

Długotrwałe (> 7 dni) podawanie kwasu acetylosalicylowego w dawce > 600 mg/dobę powoduje zmniejszenie stężenia kwasu askorbowego w surowicy i krwinkach białych oraz nasilone jego wydalanie z moczem.

Kwas askorbowy wpływa na wyniki testów biochemicznych, opierających się na reakcjach oksydacyjno-redukcyjnych (fałszywie dodatnie wyniki z odczynnikiem Benedicta i fałszywie ujemne wyniki badań na obecność glukozy w moczu, wykonywanych w przypadku użycia testów z oksydazą glukozową).


Dawkowanie:

Doustnie.

Dorośli:

Profilaktycznie: 1 do 2 tabletek na dobę

W stanach niedoboru witaminy C: 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę

Dzieci i młodzież:

Profilaktycznie: do 12 lat: 1 tabletka na dobę

od 12 do 18 lat: 1 do 2 tabletek na dobę

W stanach niedoboru witaminy C: do 12 lat: 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę

od 12 do 18 lat: 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę

Należy stosować wyłącznie u dzieci, które potrafią połknąć tabletkę.


Środki ostrożności:

Preparat należy ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami syntezy hemoglobiny i hemochromatozą. Witamina C w dużych dawkach może powodować nasilenie wydalania kwasu szczawiowego, dny, kamicy moczanowej, cystynurię, hipokaliemię, hiperkalcemię. Należy unikać stosowania dużych dawek kwasu askorbowego u pacjentów z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

Nie zaleca się równoczesnego stosowania rutyny i suflatiazolu z uwagi na zwiększenie ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych i krwotoków.

Preparat zawiera laktozę, nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.


Prowadzenie pojazdów:

Preparat nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Przedawkowanie:

Nie odnotowano przypadków przedawkowania rutyny i kwasu askorbowego.


Ciąża:

Brak w pełni udokumentowanych badań prowadzonych u ludzi. Badania na zwierzętach (szczury) wskazują, że kwas askorbowy przenika przez barierę łożyska do płodu.

Ujemny wpływ na płód ludzki, w przypadku przyjmowania dawek witaminy C zgodnie z zalecanym dziennym spożyciem, nie został udokumentowany. Kwas askorbowy przenika do mleka matki.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne.


Klienci, którzy kupili: Cerutin 125tabl., kupili również:

Bepanthen Baby Maść 100g

Bepanthen Baby Maść 100g

Bepanthen Baby 100 g to maść ochronna wskazane przed oparzeniami do bardzo delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Można stosować do podrażnionych i popękanych brodawek sutkowych przy kamieniu piersią.

37,50 PLN

Zamów
Artresan 1 a day 30 tabletek

Artresan 1 a day 30 tabletek

Artresan OPTIMA 1 a Day to to nowoczesny produkt z unikalną formułą MEDIflex, który wraz z zawartymi witaminami oraz minerałami gwarantuje bardzo skuteczne wsparcie dla polepszenia stanu naszych stawów. Polepsza ich elastyczność oraz odpowiednią ruchomość. Redukuje też niebezpieczeństwo tworzenia się zmian zwyrodnieniowych.

37,90 PLN

Zamów
Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.