TDaktarin puder leczniczy (aerosol) 0,02 g/1g 100g - 1
janssen-cilag international n.v. - Zdjęcia produktu

Daktarin puder leczniczy (aerosol) 0,02 g/1g 100g (janssen-cilag international n.v.)

Pudry janssen-cilag international n.v.
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 26.09.2017: w magazynie

Opis produktu janssen-cilag international n.v.


Skład:

substancja czynna:
20 mg azotanu mikonazolu w 1 g pudru leczniczego

substancje pomocnicze:
talk
hectoritu stearalkonian (bentone 27)
sorbitanu seskwioleinian (arlacel 83)
etanol
propellent butane 40 (25% propanu, 20% izobutanu, 55% n-butanu)

Działanie:

Lek Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę zawiera substancję czynną mikonazol. Mikonazol działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki, a także przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje użycie także w leczeniu grzybic wtórnie zakażonych. Mikonazol przeważnie likwiduje świąd skóry, który niejednokrotnie towarzyszy zakażeniom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się innych oznak wyleczenia.

wyznaczonia:

Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę wyodrębniony jest, głównie w połączeniu z lekiem Daktarin krem, w leczeniu:
- grzybicy międzypalcowej stóp (stopa sportowca)
- grzybicy obrębnej pachwin

Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę może być także stosowany zapobiegawczo, do środka butów i skarpetek.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Daktarin leczniczy do rozpylania na skórę:
- u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
- w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci, a także na zranioną skórę.

Dawkowanie:*

Lek Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę stosuje się na zmodyfikowane chorobowo miejsca na skórze, w głównej mierze 2 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć.
w przypadku, gdy Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę jest wykorzystywany równocześnie z lekiem Daktarin krem, zaleca się użytkowanie obu postaci leku raz na dobę.
Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę uniemożliwiawczo stosuje się raz na dobę do środka butów i skarpetek.

Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych. Po ustąpieniu wszelkich objawów i zmian chorobowych, leczenie powinno być kontynuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia.

Działania niechciane:

Po wprowadzeniu leku na rynek nad wyraz rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, w dodatku kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Interakcje:

U pacjentów przyjmujących doustne leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, należy zachować ostrożność - lekarz może zalecić monitorowanie działania przeciwzakrzepowego. Działanie i objawy niechciane związane ze stosowaniem niektórych innych leków (np. Doustnych leków zmniejszających stężenie cukru we krwi i fenytoiny), w sytuacji ich jednoczesnego wykorzystywania z lekiem Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę mogą się nasilić. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego ich użytkowania.

Uwagi:

Ciąża

Lek Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę u kobiet w ciąży może być używany wyłącznie na zlecenie lekarza. Lekarz powinien rozważyć stosunek potencjalnego ryzyka związanego ze stosowaniem leku, względem oczekiwanych korzyści terapeutycznych.

Karmienie piersią

Nie stwierdzono, czy substancja czynna leku – mikonazol, przenika do mleka matki. Z tego względu, u kobiet karmiących piersią lek Daktarin puder leczniczy do rozpylania na skórę może być użytkowany tylko na zlecenie lekarza.

Informacje oraz specyfikacja:

Kategoria

Cena

29.20zł

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje