TApap Extra, (500 mg + 65 mg), tabletki powlekane, 50 szt. (butelka) - 1
Zdjęcia produktu

Apap Extra, (500 mg + 65 mg), tabletki powlekane, 50 szt. (butelka)

tabletki

Brak produktu

Ocena: suma recenzji i opinii:

Opis produktu

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Skład Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg. Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350. Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Działanie Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Natomiast dodatkowy element – kofeina: wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu, działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku. Wyróznionia APAP Extra zwalcza bóle o zróżnicowanej etiologii: bóle głowy, migrenę, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, bóle pooperacyjne i pourazowe. Na dodatek APAP Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Przeciwwskazania Nie należy przyjmować leku jeśli: Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol albo którykolwiek składnik leku. Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca. W trakcie leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Działania niepożądane Jak każdy lek, APAP Extra może wywoływać działania niechciane chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość osiągalnych działań niepożądanych wymienionych poniżej określono następująco: nad wyraz często: (występują u więcej niżeli 1 osoby na 10); często: (występują u 1 do 10 osób na 100); niezbyt często: (występują u 1 do 10 osób na 1000); rzadko: (występują u 1 do 10 osób na 10 000); wyjątkowo rzadko: (występująu mniej niż 1 osoby na 10000); nieznana: (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Działania niechciane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000 pacjentów stosujących lek); skórne reakcje alergiczne, tj pokrzywka, wysypka. Nudności, wymioty, bóle brzucha. Działania niepożądane występujące niezwykle rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000 pacjentów stosujących lek): matopłytkowość, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długookresowego używania: kołka nerkowa. W przypadku, gdy artykuł zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożąinformacji związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak: Działania niechciane, których częstość jest nieznana (niemożliwa do określenia na podstawie dostępnych informacji): niemiarowość rytmu serca bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy

Postać

Tabletki

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje