załóż konto
Ilość produktów: 0 szt.
wartość zakupów: 0,00 PLN  

Ascorvita 20 tabletek musujących

ASCORVITA to preparat aktywny, który działa na bazie rutyny, witaminy C oraz cynku. Posiada wszystkie cechy immunostymulujące. Znacznie skraca okres trwania choroby oraz redukuje przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych.
Nazwa: Ascorvita
Postać: tabl.mus.
Dawka: 1 g
Opakowanie: 20 tabl.
Skład:

1 tabletka zawiera 1000 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum)

Substancje pomocnicze: sorbitol 400,00 mg; aspartam 30, 40 mg

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Wskazania:

Stany niedoborów lub zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C.


:

Dzieci do 12 roku życia, kamica nerkowa, nadwrażliwość na składniki preparatu. Ze względu na zawartość aspartamu nie stosować u chorych na fenyloketonurię.


Działania niepożądane:

Dawki przekraczające 1 g dziennie mogą spowodować wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i wysypki skórnej. Kwas askorbowy jest metabolizowany częściowo do kwasu szczawiowego i jego wysokie stężenia mogą doprowadzić do krystalizacji szczawianów, zakwaszenie moczu może być przyczyną również krystalizacji moczanów czy cytrynianów i w efekcie kamicy dróg moczowych.


Interakcje:

Nasila działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny, sulfonamidów; działa synergistycznie z glikozydami flawonowymi, zwiększa wchłanianie żelaza.


Dawkowanie:

Dawkowanie należy ustalić indywidualnie stosownie do ocenionego na podstawie objawów stopnia niedoboru. Przeważnie stosuje się u dorosłych i młodzieży 1 raz dziennie po 1 tabletce rozpuszczonej w ½ szklanki wody lub soku.

Preparat nie zawiera cukru, dlatego może być stosowany przez diabetyków.


Środki ostrożności:

Należy unikać stosowania dawek powyżej 1 g dziennie kwasu askorbowego u osób ze skłonnością do dny, u chorych z cystynurią, przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i amfetaminę (ze względu na hamowanie wchłaniania zwrotnego w kanalikach nerkowych) oraz u osób z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

Witamina C stosowana w dawkach terapeutycznych może być przyczyną fałszywie dodatniego testu na obecność cukru w moczu czy fałszywie dodatniego testu na obecność krwi utajonej w kale.

Informacja dla osób na diecie niskosodowej: 1 tabletka zawiera 294,5 mg sodu.

Ze względu na zawartość sorbitolu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.


Prowadzenie pojazdów:

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Przedawkowanie:

Przewlekłe przyjmowanie bardzo dużych dawek kwasu askorbowego (powyżej 4 g dziennie) poza zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego może doprowadzić do osłabienia wchłaniania witaminy C.


Ciąża:

Nie wiadomo, czy lek może powodować zagrożenie dla płodu, ponieważ nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych i dobrze kontrolowanych obserwacji u ludzi. Witamina C nie wywiera działania teratogennego, jednak nie zaleca się stosowania jej podczas ciąży w dawkach przekraczających zapotrzebowanie dzienne dla kobiet ciężarnych, ze względu na możliwość wystąpienia awitaminozy u noworodków. Dlatego należy ograniczyć stosowanie preparatu przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią do przypadków zdecydowanej konieczności.


Wszystkie podane ceny, są cenami brutto w polskiej walucie. Akceptujemy płatności nastepującymi nośnikami.