Leki na biegunkę - najtaniej w bazie

16 produktów
Serdecznie witamy w bazie ofert Apteka z gór. Przybliżamy Państwu produkty w dziale leki na biegunkę . Zapraszamy do drobiazgowego przeglądania palety 16 ofert w niesłychanie niskich cenach 6.87zł - 40.33zł

Jak wiemy, biegunka to bardzo wstydliwe zagadnienie ale z drugiej strony powszechne. Tym bardziej, powinniśmy wiedzieć jaki lek przeciwbiegunkowy wybrać, gdy dolegliwość ta, dopadnie, nas po raz kolejny. Zanim zajmiemy się często stosowanym w tej sytuacji preparatom, zerknijmy, kiedy dochodzi do biegunki?

Możemy powiedzieć, że mamy biegunkę, gdy konsystencja stolca staje się bardziej wodnista, a częstość wizyt w toalecie wzrasta. O biegunce można mówić także, gdy choćby w jednym stolcu pojawi się krew.

Leki na biegunkę bez recepty?

Infekcyjna biegunka jest w większości zachorowań, jest to choroba samoograniczającą się i w takiej sytuacji nie musimy iść się do lekarza. Konieczne, jest to w przypadku dzieci do 2 roku życia. Najważniejsze w leczeniu ostrej biegunki jest nawodnienie pacjenta, ponadto w aptece dostępne są też specjalne leki na biegunkę bez recepty lub po prostu elektrolity na biegunkę. Wszystkie dostępne tego typu preparaty zawierają chlorek potasu i sodu, glukozę, wyciągi z rumianku, które uzupełniają elektrolity i mają kluczowe znaczenie w utrzymaniu naszej kondycji w okresie biegunki.

Jednym z głównych środków stosowanych w biegunce jest węgiel leczniczy - jest to także popularny lek na biegunkę dla dziecka. Najczęściej, podajemy go, gdy podejrzewamy zatrucie, nie skraca on biegunki, ale absorbuje niepożądane dla organizmu substancje, które ją wywołały. Preparaty te, hamują przede wszystkim perystaltykę jelit, zatem zatrzymują biegunkę. Leki te, są szczególnie przydatne, kiedy jesteśmy w pracy lub podróży. Na koniec, warto podkreślić, że biegunka jest objawem obronnym naszego organizmu. Dlatego nie używajmy zbyt mocnych środków!