Leki na zgagę - porównanie cen

21 produktów
Gorąco witamy w porównywarce Apteka z gór. Przedstawiamy wyroby w dziale leki na zgagę . Gorąco zachęcamy do precyzyjnego przejrzenia bazy 21 promocji w niesamowicie niskich cenach od 9.93zł do 54.09zł

Nadkwaśność oraz zgaga - to nadkwaśność soku żołądkowego, nadkwasota lub nadmiernie wysoka zawartość kwasu słonego w soku żołądkowym. Przeważnie przekracza ona 20 mmol HCl wydzielanego w ciągu 1 godz.

Objawy te, bardzo często występują w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Niekiedy też w nerwicy, a poza tym w początkowym okresie zapalenia żołądka, w ostrym zapaleniu żołądka spowodowanym używaniem nadmiernej ilości salicylanów lub alkoholu. Bądź też u osób nadużywających mocnej herbaty i kawy, palaczy tytoniu i chorych leczonych kortykosterydami.

Leki na zgagę (nadkwasotę) bez recepty czyli co na zgage?

Wybór leku na zgagę nie jest wbrew pozorom prosty - w poważniejszych przypadkach można zastosować inhibitory pompy protonowej. Jednak, najbardziej popularny z tej grupy leków jest Controloc - oba te preparaty na refluks, są bez recepty.

Jak wiemy, stres, jedzenie w pośpiechu, ciężkich potraw zwykle prowadzi do niestrawności, przypadłość ta objawia się bólem żołądka i uczuciem ciężkości, w tedy to właśnie powinniśmy sięgnąć po leki łagodzące zgagę.

Zatem, jakie leki na nadkwasotę?

Jeśli zgaga jest bardziej nasilona, przeważnie towarzyszą jej dodatkowe objawy lub utrzymuje się przez dłuższy czas mimo dobrych nawyków żywieniowych. W tedy najlepiej udać się do internisty w skrajnych przypadkach konieczne może okazać się wykonanie gastroskopii. Dlatego, mając kłopoty żołądkowe zawsze miejmy przy sobie środki na zgagę - ich zastosowanie może być naprawdę przydatne, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy problem z żołądkiem.