TDip Rilif żel (0,05g+0,03g)/g 30 g (tuba) (5909990432622) - 1
THE MENTHOLATUM COMPANY LTD - Zdjęcia produktu

Dip Rilif żel (0,05g+0,03g)/g 30 g (tuba) (THE MENTHOLATUM COMPANY LTD)

Maści i żele przeciwbólowe THE MENTHOLATUM COMPANY LTD żel
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 24.09.2017: w magazynie

Opis produktu THE MENTHOLATUM COMPANY LTD

Preparat Dip Rilif (Deep Relief) polecany jest w bólach reumatycznych m.in. w reumatoidalbym zapaleniu stawów, bólach stawów, bólach pleców, lumbago, bólach mięśniowych, urazach. Skład: Substancje czynne: Ibuprofen 5% Mentol 3% Substancje pomocnicze: Karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona Działanie: Preparat do stosowania miejscowego.

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (pochodna kwasu propionowego) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje aktywność cyklooksygenazy prostaglandynowej (hamowanie syntezy eikozanoidów, zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach).

Zastosowany miejscowo łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i odczyn zapalny. Podany na skórę osiąga we krwi stężenie wynoszące około 5% wartości osiąganych po podaniu tej samej dawki doustnie, natomiast w tkankach chorobowo zmienionych w miejscu zastosowania osiąga stężenie terapeutyczne.

Mentol działa miejscowo znieczulająco, a także powoduje miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje szybki efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny po naniesieniu preparatu, który utrzymuje się przez kilka godzin.

Wskazania: Bóle reumatyczne m.in. w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS) Bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, m.in. bóle zwyrodnieniowe i choroby zwyrodnieniowe stawów Bóle pleców, często powiązane z naciskiem uszkodzonych krążków międzykręgowych na sąsiadujące nerwy.

Uciskowi towarzyszy duże, bolesne napięcie mięśni pleców Lumbago (postrzał) Bóle mięśniowe Bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach Bóle i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych Urazy stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów) Kontuzje sportowe Dawkowanie i sposób użycia Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu.

Jednorazowo należy stosować od 1 do 4 cm żelu. Czynność powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej czterogodzinną przerwę. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. 30 g (tuba)-żel

Postać

Żel

Kod EAN

5909990432622

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje