TAlka-Seltzer 10tabletek musujących - 1
BAYER SP. Z O.O. - Zdjęcia produktu

Alka-Seltzer 10tabletek musujących (BAYER SP. Z O.O.)

Tabletki przeciwbólowe BAYER SP. Z O.O. tabletki
Ocena: suma recenzji i opinii:

Dostepność na dzień 24.09.2017: w magazynie

Opis produktu BAYER SP. Z O.O.


Alka-Seltzer to sprawny środek przeciwbólowy, który może poprawić złe samopoczucie wywołane zbyt energicznym życiem towarzyskim.


Skład:

1 tabl. Musująca gromadzi 324 mg kwasu acetylosalicylowego.


Działanie:

kwas acetylosalicylowy działa na ogół poprzez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; ogranicza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wchłania się błyskawicznie i prawie w pełni z przewodu pokarmowego. Konsoliduje się z albuminami osocza w 50-90%. Łatwo przenika do tkanek, a także poprzez barierę łożyska i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie oraz w innych tkankach. Jest wydalany z moczem z reguły w postaci metabolitów (w 75% jako kwas salicylurowy), a także w 10% w postaci nie zmodyfikowanej. T0,5 wynosi 2-4 h. Preparat po rozpuszczeniu stwarza efektywny układ buforujący (mieści kwas cytrynowy i wodorowęglan sodu), zobojętniający treść żołądka, dzięki czemu łagodzi dolegliwości związane z Roztwór jest zdysocjowany, w związku z tym unika się ryzyka bezpośredniego drażnienia błony śluzowej żołądka przez cząsteczki kwasu acetylosalicylowego. Dodatek cytrynianu sodowego alkalizującego mocz nasila wydalanie salicylanów.


wyróznionia:

dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu np. Ból głowy (w dodatku występujący w nadkwaśności żołądka), bóle mięśniowe (m.in. Z uczuciem ogólnego rozbicia), bóle zębów. Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.


Dawkowanie:

dorośli: jednorazowo 1-3 tabl., w razie potrzeby dawkę można powtórzyć co 4-8 h. Dawka maksymalna wynosi 12 tabl. Na dobę. Dzieci powyżej 7 r.ż. W dolegliwościach bólowych jedynie na zlecenie lekarza: jednorazowo 1 tabl., w razie potrzeby można powtórzyć co 4-8 h, maksymalnie do 3 tabl. Na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie po rozpuszczeniu w wodzie.

Producent

Postać

Tabletki

Kod EAN

5909990192724

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017:

  • Porównywarka najlepszych sklepów
  • Ranking ofert według cen
  • Zdjęcia, opinie i recenzje