Zdjęcia produktu


Stoperan kaps.twarde 2 mg 18 kaps (US PHARMACIA SP. Z O.O. Polska)

(kapsułki)
Leki na biegunkę US PHARMACIA SP. Z O.O. Polska
Dostepność na dzień 05.05.2024: brak

Promocyjna oferta cenowa:

Niestety na chwilę obecną w naszej bazie nie ma sklepów posiadających {produkt} w magazynie. Prosimy spróbować ponownie później.

Recenzje i opinie

Opis produktu Stoperan kaps.twarde 2 mg 18 kaps

Stoperan 2 mg to lek przeciwbiegunkowy, który może być stosowany u osób dorosłych, a także dzieci powyżej 6. Roku życia. Są to kapsułki z loperamidem, zalecane przy biegunce ostrej oraz biegunce przewlekłej. Stoperan na biegunkę hamuje ruchy perystaltyczne jelit. Zniża liczba wypróżnień, a także ogranicza utratę wody i elektrolitów.

Stoperan 2 mg to lek na jelitówkę, który może wspomagać podstawowe leczenie biegunki polegające na nawadnianiu organizmu. Początek działania pojawia się po 1-3 godzinach od zażycia kapsułki.


Opis
Stoperan jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Lek jest wyodrębniony do użytkowania u dorosłych, dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dawkowanie
Stoperan można stosować już przy pierwszych objawach biegunki. Dawkowanie zależne jest od czasu trwania biegunki (ostra, przewlekła), a także od wieku pacjenta (dzieci, dorośli).
Pierwsza dawka z zasady składa się z dwóch kapsułek. Biegunka może ustąpić już po pierwszej dawce.
Kapsułki Stoperanu należy przyjmować w całości, jednak w przypadku trudności z połykaniem można wsypać zawartość do małej ilości wody i wypić.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, a także u pacjentów w podeszłym wieku.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Biegunka ostra:
  • pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki pokaźniejszej niżeli 8 kapsułek (16 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
  • początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można rozszerzyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.

Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra:
  • 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
  • 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra:
  • 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej aniżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
  • 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej niżeli 2 kapsułki (4 mg) na dobę.

w przypadku gdy podczas leczenia ostrej biegunki w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie
Stoperan jako substancję czynną posiada loperamid, który jest lekiem przeciwbiegunkowym. Łączy się on z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, spowalniając ich perystaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia. Rozszerza też wchłanianie wody z jelita grubego, co przekłada się na poprawę konsystencji stolca. Zabezpiecza także przed odwodnieniem. Stoperan jest przede wszystkim wykorzystywanym lekiem przeciwbiegunkowym w Polsce. Jego prawidłowy profil bezpieczeństwa oraz wysoka skuteczność stały się podstawą rekomendacji do samodzielnego leczenia biegunki, wydanej poprzez Światowe Towarzystwo Gastroenterologii (WGO). Stoperan nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka. Nie ma także żadnego wpływu na florę jelitową. Działa wyjątkowo błyskawicznie i efektywnie - nawet jedna dawka wystarcza, żeby zredukować częstość wypróżnień.

Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na loperamidu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Stany, w których niechciane jest spowolnienie perystaltyki jelit, z powodu realnego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej (megacolon) i toksycznego zwiększenia okrężnicy (megacolon toxicum).
  • Niedrożność jelit.
  • Ostre wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostry rzut krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, zwłaszcza związane z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania.
  • Ostra czerwonka z krwią w kale i przebiegająca z podwyższoną temperaturą ciała.
  • Bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakteriami z typu Salmonella, Shigella i Campylobacter.
  • Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 lat.

Leczenie lekiem Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.

Skład
  • Substancja czynna: chlorowodorek loperamidu;
  • Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

dane dodatkowe











Burza w jelitach?
Stoperan leczy od 1. Dawki1










Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.



















– lek przeciwbiegunkowy



























Działa szybko - leczy biegunkę już od 1. Dawki1












Działanie występuje nawet po 1h od podania 1. Dawki1












Do leczenia ostrej i przewlekłej biegunki













Uspokaja pracę jelit






1 Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.



CZY WIESZ, ŻE...





Działanie





odczuwalne jest już po 1h po podaniu1





Jego substancja aktywna
łączy się z receptorami
obecnymi na powierzchni jelita,
uspokajając perestaltykę
i ograniczając konieczność
natychmiastowego
wypróżnienia
.









Przyspiesza wchłanianie wody
z jelita grubego, co poprawia
konsystencję stolca
, a także
zniża ryzyko odwodnienia.2






Źródła:

1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia.

2. Równolegle niezbędne jest właściwe nawadnianie.











pomaga w wielu typach biegunki, której przyczyną mogą być:











grypa żołądkowa












cukrzyca












alergie pokarmowe












zespół jelita

drażliwego IBS












stres













może być używany u:












dzieci od 6-ciu lat












dorosłych












osób w podeszłym wieku







DAWKOWANIE:






Dzieci - od 6 do 8 lat:


Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę.

Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki. (4 mg) na dobę.




Dzieci - od 9 do 12 lat:


Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej aniżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki pokaźniejszej aniżeli 3 kapsułki (6mg) na dobę.




Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:


Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niżeli 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie zapotrzebowania dawkę można rozszerzyć do 4-6 kapsułek (8-12mg) na dobę.











dostępny w dwóch wariantach:










8 kapsułek












18 kapsułek


























rekomenduje Elektrolity




























detale towaru












Skład





Działanie






wyodrębnionia





Przeciwskazania




Dawkowanie i sposób zastosowania






Substancją czynną leku jest loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum) 2 mg. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).






Stoperan hamuje nasilone ruchy jelit, a także powiększa wchłanianie wody. Wskutek tego spowalnia przechodzenie treści pokarmowej poprzez jelita, ogranicza częstość i liczbę wypróżnień i wywołując zwrotne wchłanianie wody w jelicie grubym, zmienia konsystencję stolca.





Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki.





• jeśli pacjent ma uczulenie na loperamid albo którykolwiek z pozostałych składników tego leku,

• w stanach, w których niepożądane jest spowalnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego powiększenia okrężnicy, wykorzystywanie leku Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha albo niedrożności jelit,

• w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania,

• w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z typu Salmonella, Shigella i Campylobacter,

• w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała,

• u dzieci w wieku poniżej 6 lat






Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.




Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:

Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki obszerniejszej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.




Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:

Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki pokaźniejszej niżeli 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym swobodnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niżeli 2 kapsułki (4 mg) na dobę.




Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i u pacjentów w podeszłym wieku. Biegunka może ustąpić po jednej dawce. Wówczas nie należy dłużej stosować leku.








*Stoperan, 2 mg, kapsułki twarde. Postać: kapsułki twarde wyznaczonia: Stoperan jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Lek jest wyznaczony do używania u dorosłych, dzieci w wieku powyżej 6 lat. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. Z o.o.




To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie
z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą.










Dane oraz specyfikacja:

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

W naszym rankingu znajduje się 0 promocyjnych ofert w cenie 0,00 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Stoperan kaps.twarde 2 mg 18 kaps. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii Leki na biegunkę